Bugün: 20.01.2021

ARTVİN BELEDİYESİ KAFKASÖR PROGRAMINI AÇIKLADI!

ARTVİN BELEDİYESİ KAFKASÖR PROGRAMINI AÇIKLADI!
29- 30 Haziran, 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali programı belli oldu. Başboğa’nın bu yılki ödülü 16 bin TL.22.06.2018 10:3438. Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali bu yıl  29- 30 Haziran, 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Festival her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olması bekleniliyor. Artvin Belediyesi Festival programını açıkladı.29 Haziran günü Çok Katlı Otopark önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak festival açılışı Atatürk anıtına festival çelenginin konulması ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin konuşmalarıyla başlayacak.
Şüphesiz Festivalin Kafkasör arenada yapılacak olan Cumartesi ve Pazar günü ekinlikleri merakla bekleniliyor. Festivale büyük anlam katan Boğa güreşleri bu yılda Cumartesi ve Pazar günü olmakla beraber iki gün sürecek. Her boy kendi kategorilerinde yarışırken dereceye girenler ödülleri dağıtılacak. Artvin Belediyesi yönetim kadrosu ve ekipleri festivale hazırlılara şimdiden başladı. 
Boş Kategori 16 Bin TL
Festivalin en önemli ayağı olan boğa güreşleri için ödüller açıklandı. İlin en önemli boğa güreşleri organizasyonu olan Kafkasör boğa güreşlerinde birbirinden önemli boğalar kıyasıya kozlarını paylaşacak. Günün sonunda ise derece giren boğaların sahipleri ödüllendirilecek. Baş Boğa 16 Bin TL Para ödülüne layık görülürken, Baş altı 14 Bin, büyük orta 12 bin,küçük orda 10 bin, ayak 8 bin, deste 6 bin, süper baş ise 6 bin TL para ödülü verilecek.  
HABER: ARTVİN POST


Etiketler: ARTVİN

Diğer Siyaset Altı haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.