Bugün: 01.12.2020

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET RASİM YILMAZ

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET RASİM YILMAZ
Ankara'da ikamet eden Gazeteci, Yazar, şair Rasim yılmaz, yılın 4-5 aynı mutlaka memleketi Ardanuç''un Usot( Tosunlu) köyünde geçiriyor. 08.10.2019 16:29
Ankara' Sincan'da ikamet eden Yılmaz, Şair, yazar ve gazeteciliğinin yanısıra sanatçılığı da var. saz çalıp Türkü söyleyen Türkü sözü yazan ve aynı zamanda beste yapan önemli gecelerde festivallerde sunuculuk da var. Tam anlamıyla 10 parmağında 10 marifet denilen bir insan...

Rasim Yılmaz'ın bir başka özelliği ise dostlarına verdiği değerdir. Artvin'de kaldığı sürece ya dostları ondadır ya da o zaman bulmuşsa dostlarıyla birliktedir. Bugüne kadar bir çok kitap, roman ve çocuk hikayeleri yazan Yılmaz, 10 gün önce Ardanuç'tan tekrar Ankara'ya döndü. Sincan'daki evinde gazeteci dostu Sami Özçelik ve ailesini misafir etti.

Hep birlikte bir sofrayı paylaşan Artvin dostları Rasim Yılmaz'ın Usot'ta kendi elleriyle yaptığı reçel, marmelat, ezme ikramı 10 üzerinden 10 aldı. Eşi Kadriye Yılmaz ve kızı Deniz Yılmaz misafirleriyle yakından ilgilendi.

Rasim yılmaz, kendi imalatı Rusot Şarabından misafirlerine ikram ederken iddialı konuştu. "Rusot şarabı" adını verdiği çeşitli meyvelerden damıttığı lezzeti sundu. Rasim Yılmaz; "Yaklaşık 4 ay Artvin'de kaldım. Ailemi Deniz'in okulunun başlaması nedeniyle biraz erken gönderdim.

Ben Ardanuç Usot köyümde bir şeyler yapmaya çalıştım. Bu sene daha az şey yapabildim. Daha kısa kalabildim. Ama ne olursa memleketime mutlaka gelirim. Evime, arazime, köyüme, ilçeme, ilime gelmenin, burada olmanın mutluluğunu yaşarım.

Ankara'ya dönerken gazeteci meslektaşım, dostum Sami Özçelik beni Terminalde uğurlamıştı. bir hafta sonra da çocuğunu okula yerleştirmek için getirdi. Evimize konuk oldular. Bizi mutlu ettiler. Özçelik ailesine evimize hoşgeldiniz dedik. Ankara, Artvin hattında bir arada olmak ne güzel."dedi.

Sami Özçelik'te yaptığı açıklamada;"Rasim Yılmaz, Artvin'in çok renkli, 10 parmağında 10 marifet bulunan bir ağabeyimiz. hakikaten çok yönlü önemli bir insan. Ankara'da çok kısa bir süre kaldık. Orada daha çok dostlarımız var.

Başka zaman o dostlarımıza da gideceğiz. Ancak bu sefer Rasim abi bir yere gidemezsiniz. Önce ben davet ediyorum "dedi. Biz de severek gittik.

Çok güzel ağırladılar. Kendimizi orada misafir hissetmedik. O kadar içten ve samimiydiler ki. Kadriye abla bizimle Anıtkabir'e geldi. Gün boyunca 15 binden fazla adım atarak gezmemize rağmen bize eşlik etti. Ben ailem adına Rasim Yılmaz ve ailesine gönülden teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız, iyi ki dostlarımsınız.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Altı haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.