Bugün: 20.01.2021

İYİ PARTİ VE AKŞENER’E YOĞUN İLGİ

İYİ PARTİ VE AKŞENER’E YOĞUN İLGİ
İYİ PARTİ VE AKŞENER’E YOĞUN İLGİ04.12.2017 12:34

İYİ PARTİ VE AKŞENER’E YOĞUN İLGİ

İyi Parti Türkiye genelinde teşkilatlanmaya devam ediyor. 4. İl teşkilatını Artvin’de kuran İyi parti Genel Başkanı Akşener, parti binasını açmak için görkemli bir konvoy ve yoğun bir ilgi eşliğinde  artvin’e geldi.

Trabzon Havalanında  Artvin ve Karadeniz bölgesi parti il ve ilçe başkanlarının yanısra partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Akşener, saat 10.00’da Trabzon’dan Artvin’e hareket etti. 

ZİNCİRLEME KAZADA 8 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Karadeniz’de gördüğü yoğun ilgiye teşekkür ederek karşılık veren Akşener için  Arhavi İl sınırında karşılama yapıldı.  Artvin’e gelişte konvoyda trafik kazası yaşandı. Artvin Rize il sınırı Kıyıcık Tünelinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında bir kişi hafif yaralanırken, maddi hasar meydana geldi. Kaza yapan araçlar 8 araç  Rize, Trabzon ve Artvin’e çekiciler üzerinde götürüldü. Başka kazaların olmaması için trafik ve jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldı.

ATATÜRK HEYKELİNİ ZİYARET ETTİ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Artvin ziyareti kapsamında Artvin İl Başkanlığı binasının açılından sonra partililer ile yeni binada basına kapalı olarak sohbet gerçekleştiren Meral Akşener daha sonra Artvin'de bulanan 22 metrelik Türkiye'nin En Büyük Atatürk Heykeli'ni ziyaret etti. Burada partililer ile hatıra fotoğrafı çektiren Akşener'e Genel Başkan Yardımcıları Trabzon Milletvekili Koray Aydın,Musavat Dervişoğlu, il Başknaı Filiz Akyüz ve partililer eşlik etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Artvin il başkanlığı binasının açılışını yaptıktan sonra İnönü Caddesi'nde esnafı ziyaret edip, sohbet etti. Akşener, daha sonra dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe'ye çıktı. Atatürk heykeli önünde anı fotoğrafı çekinen Akşener, ardından Grant Artvin Otel'de düzenlenen mitingte salona sığmayan kalabalık bir kitleye  seslendi.

 

Artvin'de, İYİ Parti'nin birinci parti çıkmasını isteyen Akşener, kentte bulunan ve çevrecilerin tepkisine neden olan Cerattepe'ye ilişkin konuştu. Akşener, başta Cerattepe olmak üzere Artvin'deki bütün madenlere karşı Yeşil Artvin Derneği'nce başlatılan imza kampanyasına kendisinin de katılarak destek verdiğini söyledi. Akşener, "Artvinlilere maden meselesinin sorduğumda deniliyor ki; bir işadamına Artvin peşkeş çekiliyor.

Evet, Artvin'in her tarafı dünyanın madenleriyle dolu. Bunu devlet çıkarabilir, devlet. Madenleri devlet çıkartmalıdır ve yoluna, yordamına dikkat ederek çıkarmalıdır. Devletin uygun şekilde doğaya, tabiata zarar vermeden ve siyan kullanmadan önlemler alındıktan sonra çıkarsa, hem madende çalışan kazanır, hem de çıkacak madenlerin katma değeri burada kalır, ülkeye fayda sağlar" dedi

AYNAYA BAKACAKLAR, FETÖ'CÜLERİ GÖRECEKLER'

Kendisine FETÖ'cü iftirasını atanlara tepki gösteren Meral Akşener, "Sizden korkmuyoruz.  Ahan da bir gariban kadınım, FETÖ'cü dediniz, şunu dediniz, bunu dediniz. Benim dokunulmazlığım yok, dedikodu yapacağınıza, iftira atacağınıza, masaların altında saklanıp, sıfır sıfır konuşacağınıza, varsa elinizde belge, bilgi kardeşim ensesinden yakalayın, koyun hapishaneye. Benim önerim devlet büyüklerimize, önce sağlarına bakacaklar, sonra sollarına, sonra da aynaya bakacaklar, FETÖ'cüleri görecekler, PKK'lıları da görecekler" diye konuştu.

Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe'ye giderek burada partililerle fotoğraf çektiren Akşener, daha sonra partisinin bir otelde düzenlediği programa katılarak konuşma yaptı.

 

İYİ Parti'nin yeni kurulu bir parti olduğunu ifade eden Akşener, Artvin'de düzenledikleri programın dördüncü etkinlik olduğunu, programlarda konuşmaktan çok dinlemeyi tercih ettiklerini kaydetti.

 

KARDEŞLİĞİN, HUZURUN VE GÜVENİN YENİDEN

TESİSİ EDİLMESİ İÇİN İYİ PARTİ’Yİ KURDUK

 

Haksızlıklara dur demek, Türkiye'yi birliğin, kardeşliğin, huzurun ve güvenin temin edildiği bir ülke haline getirmek hedefiyle kurulduğunu kaydeden Akşener, iktidara gelmeleri halinde bütün terör örgütleri ile en iyi şekilde mücadele edilerek, yardım ve yataklık yapanlardan hasep sorulacağını söyledi.

ZARAP DAVASINDA MAĞDUR OLAN TÜRKİYE’DİR…

Akşener, ABD'de görülen Rıza Sarraf davası ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yönelik bir sorusuna Akşener, bu konuda hükümeti uyardıklarını savundu.

Yapılan ticaretten Türkiye'nin elde etmesi gereken kazancın kasasına girmediğini ileri süren Akşener, şöyle devam etti:

 

"ABD'de görülen o mahkemeye Türkiye'nin mağdur olarak müdahil olması gerekmektedir. Çünkü bu kadar paralar uçuşmuş ortada. Türkiye hazinesine ne girmiştir? Dolayısıyla burada mağdur olan Türkiye'dir, mağdur edilen Türk Milleti'dir. 'Şuna rüşvet verdim. Buna rüşvet verdim.' şeklinde söyledikleri isimlerin Türkiye'nin bekası açısından acil bir şekilde soruşturulması, kovuşturulması gerekmektedir. Türkiye'yi bu kadar iki paralık eden bu zikzaklara son verilmelidir. Biz İYİ Parti olarak milletimizi ve devletimizi bu konuda mağdur görüyoruz."

 

Akşener, İYİ Parti'nin Türkiye'nin itibarını yeniden yükseltmek için mücadele edeceğini vurgulayarak, "Cumhuriyetin kazanımlarını paramparça eden yönetim anlayışını, demokratik usullerle, sizlerin oylarıyla gönderip, tekrar bu itibarı yeniden inşa etmek ve cumhuriyet değerlerine yeni baştan dönmek üzere kurulmuş, bu iddia ile iktidar iddiasıyla yola çıkan bir partidir." ifadelerini kullandı.

HOPA'DA 'CAMLARINIZI TAŞLARIM' ESPİRİSİ

Konuşmasının ardından Akşener, Hopa ilçesine geçti. Akşener burada kendisini karşılayan vatandaşlarla selamlaştı. Eşinin Hopalı olduğunu hatırlatan Meral Akşener, "Eşim buralı, dolayısıyla ben de buralıyım. 37 yıldır kaymakamla yaşıyorum. Sizden burada partimizi birinci parti yapmanınızı bekliyorum. Yoksa kaynanamla gelir, camlarınızı taşlarım" espirisinde bulundu.

Genel Başkan Akşener’in Artvin’e gelmesini değerlendiren, partililer, “Meral hanım bizden biri. Bizim gibi konuşuyor. Bizim dertlerimizi anlatıyor, çözümünü aktarıyor. Hep derdik ki, sağda alternatif yok, kime oy verelim. Artık o bahene kalmamıştır. İyi Parti Merkez sağın tek adresi olmuştur.

BUGÜN BİR VE BERABER OLMA ZAMANIDIR

Sayın Meral Akşener,  mağdur milyonların  umudu, sesi, kimsesi olmuştur. Böylesine bir zamanda cesaret edip yollara düşen, bize umut olan,  en umutsuz anımızda Güneş” olup doğan Akşener, Artvin’de bize güven verdi. Samimi konuşmaları, tespitleri, hedefleri, süslü, anlamadığımız kelimelerle değil, olduğu gibi anlatıyor. 

MİLLET, ÜLKE OLARAK SAYIN AKŞENER’E

İYİ PARTRİ’YE ÇOK ACİL İHTİYACIMIZ VAR

Sayın Akşenerle çıkacağımız Yolumuz, bahtımız açık olsun. İyi Parti, 80 milyona, hepimize iyi gelecek. Kim olursak olalım. Bugün bir olma zamanıdır. İri olma, diri olma zamanıdır. Bunun için İyi Parti’de buluşacağız. Bu kötü gidişata, yolsuluklara, adaletsizliklere son vereceğiz.  Buna millet olarak ülke olarak çok büyük zorunlu ihtiyacımız,” var şeklinde duygularını dile getiriyor.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: akşener

Diğer Siyaset Altı haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.