Bugün: 20.01.2021

CHP’DEN AFGAD’A 10 OCAK ZİYARETİ

CHP’DEN AFGAD’A 10 OCAK ZİYARETİ
CHP’DEN AFGAD’A 10 OCAK ZİYARETİ15.01.2018 10:55

CHP’DEN AFGAD’A 10 OCAK ZİYARETİ

CHP il Başkanı Ahmet Biber  ve İl Örgütü Yönetim Kurulu  üyeleri Orhan Atan ve İlyas Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle AFGAD’ı ziyaret etti.  Başkan Ahmet Biber,  gerçek gazetecilerin bu iktidar döneminde   ya görev yapamaz hale geldiğini, ya tutuklandığını, yada işsiz kaldıklarını hatırlatarak;

“Bugün 10 Ocak  Çalışan Gazeteciler Günü. Bu vesileyle derneğinizi ziyaret ediyoruz. Sizin nezdinizde tüm gerçek ve çalışan gazetecilerin gününü kutluyoruz.  Demokrasinin en önemli  teminatlarından olmazsa olmazlarından birisi de basındır. Bundan dolayı 4. Güç olarak adlandırılmaktadır.  

ÇOK GAZETECİNİZ TUTUKLUYSA DEMOKRASİ AYIBIDIR!

Biz, medya sayesinde gerçekleri öğreniyoruz. Sizin sayenizde sesimizi kamuoyuna taşıyoruz. Sizler görmezseniz, gördüklerinizi kamuoyuna halka aktarmazsanız yolsuzluklar artar ve devam eder. Basın bu yönüyle çok iyi bir  denetleyicilik görevi üstelenmektedir.  Basın özgür olmalı, hapiste tutuklu değil. Sırf yazdıklarından dolayı, yaptığı haberlerden dolayı gazeteciyi tutuklamak, tutuklu yargılamak çağdaş ülkelerde büyük bir demokrasi ayıbı olarak  değerlendirilir.

BU ÜLKEDE HAVUZ MEDYASI YÜZDE 90’LARA ÇIKTI!

Tabii, gerçek gazetecileri konuşurken yandaş basını da  konuşmadan geçemeyeceğim. Sadece güçten, iktidarlardan yana gazetecilik yapanlar sadece kendilerine değil, halka ve meslektaşlarına, meslkelerine de büyük  zarar veriyorlar. Ne yazık ki Türkiye’de havuz medyası okuduğumuz, izlediğimiz kadarıyla diyorum basınımızın yüzde  90’nını oluşturmaktadır.   Aman bizim gazetede yazmayalım, aman şu haberi yayınlamayalım, görmeyelim korkusuyla gazetecilik yapmak maalesef Türkiye’yi bugünkü noktaya getirdi. Havuz medyasının buna çok büyük katkısı oldu ve bunun vebalini taşıyor.

ARTVİN YEREL BASINI EN GÜZEL ŞEKİLDE GÖREVİNİ YAPIYOR

Yerel medyada da maalesef bu korku var. Bütün bunlara rağmen Artvin yerel basını  gerçekten en güzel şekilde görevini yapmaya gayret ediyor. Ben gerçekten Artvin  ve Artvin Halkı için kalem tutan tüm gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, nezdinizde başarlar diliyorum. “dedi.

10 OCAK ETKİNLİĞİMİZİ HER YIL BAŞKA İLÇEDE YAPIYORUZ

 AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik’te,”10 Ocak Çalışan  Gazeteciler Günü.” Biz 10 Ocak’ta dernekte bulunamıyoruz. Çünkü her yıl bir başka ilçemizde 10 Ocak kutlama etkinliğimizi yapıyoruz. Hangi ilçeye gidersek orada Atatürk Anıtı’na çelenk koyuyor, saygı duruşunda bulnduktan  sonra İstiklal Marşımızı okuyoruz. Ordan ilçenin belediye ve Kaymakamlıklarını ziyaret ediyoruz. Yerel ve ulusal temsilci arkadaşlarımız haberler yaparak o ilçenin tanıtımına katkı sunuyoruz.

 BU YIL YENİ İLÇEMİZ KEMALPAŞA’DAYDIK

Bu yıl 10 Ocak’ta  yeni ilçemiz olan Kemalapaşa’daydık.   Az önce anlattığım etkinliklerimizden sonra Kemalpaşa Belediye Başkanını makamında ziyaret ettik. Burada Kemalpaşa’nın sunumunu izledik, başkandan bilgi aldık. Kaymakamlık ziyareti ise gün yetmediği için gerçekleşemedi. Ancak Kemalpaşa Kaymakamlığını dernek olarak en kısa sürede  ziyaret edeceğiz.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” bir çok şeyin farkındalığını yenilemek adına önemli bir gündür. Maalesef gazetecilik ülekmizde en az güvenilir meslekler arasında yer alıyor. Bunun en büyük sebebi ise sizin az önce bahsettiğiniz ve neredeyse yüzde 90’ının havuz medyası adıyla yandaş yayın yapmalarıdır. 

GAZETECİLER TUTUKSUZ YARGILANMALI

Gazetecilik mesleğinin yeniden itibar kazanması için  medya organlarının  topyekün doğru ve tarafsız derken haktan, halktan yana bir anlayışla yayın yapmaları gerekiyor. Ne yazık ki ülkemiz en çok tutuklu gazetecisi bulunan ülkeler içinde 2. Sırada bulunuyor. Eğer bir gazeteci terör, darbe gibi ağır suçlarla suçlanmıyorsa tutuksuz yargılanmasını istiyoruz.  Ceza alırsa zaten hükümlü olur. Ama almazsa tutukluluk süresince haber alma özgürlüğünü elinden alırsınız. Bundan dolayı da kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirmesini engellemiş olursunuz. Biz dernek olarak bu yönde her zaman çağrılarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bizi ziyaret ettiğiniz için  teşekkür ediyoruz.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 


Etiketler: chp

Diğer Siyaset Altı haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.