Bugün: 13.07.2020

TÜM EMEKLİ SEN ARDANUÇ ŞUBESİ'NDEN EMEKLİLERE NEDEN SENDİKA AÇIKLAMASI

TÜM EMEKLİ SEN ARDANUÇ ŞUBESİ'NDEN EMEKLİLERE NEDEN SENDİKA AÇIKLAMASI
TÜM EMEKLİ SEN ARDANUÇ ŞUBESİ'NDEN EMEKLİLERE NEDEN SENDİKA AÇIKLAMASI05.02.2020 15:21
Tüm Emekli Sen Ardanuç şube başkanlığı emeklilerle ilgili basın açıklamasında bulundu. basın açıklamasını şube başkanı Azmi Yavuz yaptı.Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasında ise Şu ifadeler yer alıyor;

" Değerli emekli kardeşim. Sevgili ardanuçlular
Yaşadığın Bu ülkenin çivisini çıktığını görüyorsunuz. Bu ülkede insan hakları ayaklar altına alınıyor. Bir yanda holdingler türetilirken bir yanda bir lokma ekmeğe muhtaç hale getirilen milyonlarca yoksul halk,
Bir Yanda bir gecede uçak filosu Ultra süpermarketler sahibi şirket ortaklığı yaratılırken, bir yanda alın teri ile zar zor geçinmeye çalışan milyonlarca "Emekçi" var. Bu ülkede parası olduğu için en iyi üniversitelerden diploma alanlar, bir yanda yoksul olduğu için okuyamayan geniş halk kitleleri ve onların çocukları var!..

Sevgili emekli arkadaş; ülkemizde artık demokrasinin en küçük bir kırıntısının dahi kalmadığını görüyorsun Artık hırsızlık aleni yapılıyor!. Rant devşirme açlıktan yapılmakta senin çocuğun torunun doğru dürüst iş bulamazken, birileri çifter çifter maaş almakta yaşadığın ülkende her gün 2-3 kadın katlediliyor ve tecavüze uğruyorsa;
"Ben emekliyim ununu elemiş eleğini asmışım" diyemezsin.Cünkü ülkenin bu durumundan biraz da sen sorumlusun!. Böyle iğrenç böyle çürümüş bir dünyayı çocuklarımıza, torunlarımıza nasıl reva görürsün?
Onuruna yaraşır bir yaşamı istemek, insan olmamızdan kaynaklı bir haktır. Bu Hakkı gasp edenler bizim örgütsüzlüğümüzden gücünü almaktadır!.

Eğer birleşirsek, güçlü oluruz ve engelleri kolaylıkla aşabiliriz. Kaldı ki 13 milyonu Aşan emekli sayısı yasal zeminde sendikalaşmaya başladı bile. Ülkenin her tarafından gümbür gümbür Emekli-Sen geliyor..
Tüm emekli Sen bir kitle örgütüdür. Programı ne dernek ne parti programına benzer. Hangi siyasi görüşten olursa olsun farklı renkten farklı inanç ve cinsiyetten olursa olsun;
SSK bağ-kur emekli sandığı Dul,yetim,yaşlılık maaşı alan tüm vatandaşların sendikal örgütüdür. İstisnasız tüm emekliler bu sendikaya üye olur ve kendini burada ifade eder Peki Neden sendika?
Çünkü sendika tek tek bireyleri yanyana getirerek Yenilmez bir güç yapan örgütünün adıdır.
Sendika güç demektir ortak bilinç demektir
Sendika bizim toplumdaki ağırlığımızı durur ve güçlendirir.
Sendika bize her türlü hukuksal yardım hizmeti veriyor.
Sendika, Hükümetin ve sermayenin aldatma ve saldırılarına karşı bizi uyarır ve savunur.

Sendika bizim özgürlük ve demokrasi taleplerimizin sözcüsü ve koruyucusudur
Sendika emeğin ve emekçinin onurunu korur.
Sendika bizi birleştirir ölmekten kurtarır!. sendika tüm çalışanların ve emeklilerin dayanışmasını ve kardeşliğini güçlendirir demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz! Yaşasın sendikal hak mücadelemiz!

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.