Bugün: 20.01.2021

SOSYAL DEMOKRAT İL BELEDİYE BAŞKANLARINDAN İBRAHİM ÖZBAYRAK MÜZİKEV'İNE SANATSAL ZİYARET!..

SOSYAL DEMOKRAT İL BELEDİYE BAŞKANLARINDAN İBRAHİM ÖZBAYRAK MÜZİKEV'İNE SANATSAL ZİYARET!..
İki ayda bir farklı ilde toplanarak dayanışma içinde sosyal aktivitelerini gerçekleştiren, kültürel ve sosyal Demokrat belediye il başkanları geçen günlerde Artvin'de buluştu 3 gün Artvin de kalan belediye başkanları ziyaretlerde bulundu. 26.08.2020 11:25
Artvin'in görülmesi gereken kültürel, tarihi ve doğa varlıklarını gezdi, yetkililerden bilgi aldı.
Sosyal Demokrat il belediye başkanları Artvin'de esnaf ziyaretini de yaparak esnafla sohbet etti. 
Geçen yıl 2019 yılının sonbaharında İbrahim Özbayrak müzik evini açarak gençlere yönelik müzik eğitimi veren sanatçı İbrahim Özbayrak'ın kültür Caddesi'ndeki  müzik evini ziyaret eden belediye başkanları Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkani Demirhan Elçin, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Artvin, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediyesi Genel Koordinatörü Cüneyt Öztürk,  Özbayrak'ı böylesine güzel bir müzikevi  açtığı için tebrik etti.
Aşık mahsuni'nin Atatürk için yazdığı, bestelediğı "Bir daha gel gel Samsun'dan" türküsünü yeniden gündeme getirip Bütün Türkiye'ye sevdiren Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir,  burada sazı eline alarak bir konser verdi.
İbrahim Özbayrak'ın  girişimini takdirle karşıladığını belirten Demir müziğin hayatımızdaki yerinin çok önemli olduğunu müzikle ilgilenen kişilerin asla kötülük yapamayacağını sevgi dolu olduğunu, insanları, doğayı, hayvanları, bitkileri, yaratılan her şeyi sevdirdiğini ve ruhumuzu dinlendirdiğini söyledi. Müzikevinde çalışanlara başarılar diledi.
Müzikevini  ziyaret eden  Sisyal Demojrat il belediye başkanlarına teşekkür eden sanatçı İbrahim Özbayrak: "Öncelikle Müzik evimize gelerek bizleri onurlandıran siz değerli belediye başkanlarımıza ilimize hoşgeldiniz diyor,  çok teşekkür ediyorum. Uzun yıllar sanatçı olarak, sesimizle, sazımızla ilimize hizmet vermeye çalıştık. İstanbul'da müzikevimiz vardı. Artvin'de de geniş kapsamlı bir müzikevi ihtiyacı vardı.
Müzikevimizi  geçen yıl 2019 yılının sonbaharında açtık. hemen akabinde koronavirüs Vakası açıktı biraz zorluk yaşasak da biz bu müzik evini Artvin'deki gençlerimiz için açtık. Artvin müziğine hizmet etmek,  müziğimize hizmet etmek gençlerimizi kötü alışkanlıklardan bir anlamda kurtarmak asıl amacımızdır.
 Ardahan Belediye Başkanımız  biz sanatçılar için farklı bir yeri vardır. Faruk başkanımız sanatçı bir  belediye başkanı. Bizleri de temsil ediyor." Bizleri ziyaret edip onurlandıran tüm bekwdiye başkanlarımıza, milletvekilimize, il başkanımıza çok teşekkür exiyirum." dedi

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.