Bugün: 20.01.2021

SİNEM VE EMRE'NİN ATATEPE'DE DÜĞÜN HAYALİ GERÇEK OLDU!..

SİNEM VE EMRE'NİN ATATEPE'DE DÜĞÜN HAYALİ GERÇEK OLDU!..
Gençler düğününü Atatepe'de, Atatürk heykelinin önünde Atatepe meydanında yaptı. 22.07.2020 10:12
Hayırsever, cumhuriyet, Atatürk ve Artvin  sevdalısı avukat Sıtkı Kahvecioğlu'nun Artvin'e kazandırdığı Muhteşem Atatürk heykelinin olduğu Atatepe meydanında 2012 yılından bu tarafa  ilk kez açık hava düğünü yapıldı.
Yener-Leman Özmen çiftinin kızları Sinem Özmen ve Bilgen Yaşar Tekin Alkan çiftinin oğulları Emre Alkan'ın  düğününe Artvin belediye başkanı Demirhan Elçin, Rize  24.bölge esnaf kefalet kredi kooperatifi başkanı Güney Aksoy,  CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin belediye  Bşkan yardımcısı  Cüneyt Öztürk CHP merkez ilçe başkanı Olgun Gümrükçü,  Murgul Belediyesi eski başkanı Mehmet Yıldırım Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik,  CHP Merkez Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh ve dost akraba katıldı.
Koronavirüs mücadelesi kapsamında pandemi nedeni ile birçok akraba dost ve arkadaşların gelemediği düğüne nikah kıyılarak başlandı.
Gençlerin Nikahını Artvin belediye başkanı Demirhan Elçin kıydı. Elçin nikahın ardından
Gençlere kısa bir nasihat konuşması yaptı başkan  konuşmasında;
"Evlilik kutsal bir müessesedir. Gençleri burada düğün yaptıkları için kutluyorum. Tabii temas ve sosyal mesafeye dikkat etmemiz gerekiyor..
Emre ve Sinem çiftine Mutluluklar diliyorum dedi. 
Koronavirüs nedeniyle bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde de birçok alışkanlıklar yerini yeni önlemlere alışmakta zorlanacağımız uygulamalara  bıraktı. Düğünler süre olarak daha kısa, özellikle el ele tutuşulmasını gerektiren  halay horon gibi oyunlar ya oynanmıyor ya da el ele tutuşma durumu uçin arada aparatifler kullanılıyor.
Böyle biz ortamda yine de oldukça katılımın yüksek olduğu düğünde gençler dans ederek düğünü başlattılar. Ardından pasta kesimi ve takı merasimi gerçekleştirildi.
Düğünün ardından  kısa bir teşekkür
Konuşması yapan Bilgen- Yaşar Tekin Alkan çifti;
Oğlumuz Emre ve Gelinimiz Sinem'in üğününü yapmaktan anne ve baba olarak büyük mutluluk duyduk. Her anne baba evladının bu güzel gününü görmek ister. Biliyorsunuz koronavirüs nedeniyle artık eski geleneksel yaşam ve alışkanlıklarımız ortadan kalktı. 
Birçok akrabamızı bizzat biz arayarak gelmemelerini söyledik. Özellikle il dışında yaşayan Akrabalarımız hem yolun uzunluğu hem de bildiğiniz malum durum nedeniyle gelemediler. Ama onlar yürekleriyle ruhlarıyla buradaydı çok iyi biliyoruz.  Burada yaşayan akrabalar dost arkadaşlarımız , Atatepe'ye  geldiler. Evet Atatepe'de Düğün yapmak bir başka güzel ve oldukça   anlamlıydı.
Biz, bu muhteşem eseri ve bu meydanı, bu bayrağı Artvin'e kazandıran değerli büyüğümüz sayın Sıtkı Kahvecioğlu ağabeyimize gönülden teşekkür ediyoruz. Düğünümüze gelip bizi onurlandıran çok kıymetli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Darısı çocuklarını evlendirmek isteyen tüm anne babaların başına olsun." İfadelerini kullandı.
Düğün sonrası duygu ve düşüncelerini aktaran Sinem ve Emre Alkan çifti ise şunları dile getirdi;.
Bu akşam bizim en mutlu gecemiz. Herşeye rağmen düğünümüzü yaptık, değeeli dost, akraba ve arkadaşlarımızla bir arada bulunduk.
 Açıkçası Biz bu düğünü yapamayacağımızı düşünüyorduk.
 Çünkü biliyorsunuz bütün dünyayı olumsuz anlamda etkileyen koronavirüs salgını maalesef sevinçlerimizi mutluluğumuzu tam yaşamamıza engel oluyor.  Biz, birlikte ne olursa olsun ister Hava bozuk olsun ister iyi olsun düğünümüzü Atatepe yapalım istedik.
 Ailelerimize de bunu bildirdik. onlarda makul karşıladı. 
 Bu akşam hava serin adeta yapmamak için sizi bekledi. Gelen dostlarımıza bizi onurlandıran  akrabalarımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Burada, Atatepe'de düğün yaparak çok güzel bir anı bıraktığımızı düşünüyoruz.  Biz bu muhteşem eseri Artvin'e kazandıran bu meydanı Artvin'e bağışlayan çok değerli büyüğümüz Sayın Sıtkı Kahvecioğlu'na değerli eşleri Kadriye Kahvecioğlu'na teşekkür ediyor, ellerinden öpüyoruz.
Bu eser burada olmasaydı, biz bu düğünü herkes gibi bir salonda yapacaktık.  son olarak tüm dostlarımıza diyoruz ki iyi ki varsınız, iyi ki dostlarımızsınız iİyi kigeldiniz. Çok teşekkürler." şeklinde duygularını dile getirdi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.