Bugün: 13.07.2020

EKOLOJİK YIKIM BİR EMPERYAL OYUNDUR!

EKOLOJİK YIKIM BİR EMPERYAL OYUNDUR!
Atatürkçü Düşünce derneği genel Merkezi Kazdağları'na sahip çıkarak basın açıklaması yaptı. Tüm Türkiye genelinde ortak metin olarak ADD Şubelerinin bulundukları il ve ilçelerde bu basın açıklamalarını eş zamanlı olarak yerel medya ile paylaştı. 05.08.2019 09:38
ADD Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan, Türkiye'nin her bölgesinde doğaya karşı acımasız bir saldırı yapıldığını, son 15 yılda bu saldırıların artık alenen, kimseye sormadan, hak, hukuk, adalet tanımadan yapıldığına vurgu yaptı. Varan,
" Maalesef ülkemiz emperyal, sömürgeci ülkelerin şirketleri tarafından işgal edilmiş haldedir.
Yerli işbirlikçilerle birlikte gerçekten insanın yüreğini sızlatacak boyutta acımasızca doğamız katlediliyor. Son örneği ise Kazdağları olmuştur. Genel Merkezimizin yaptığı ortak basın açıklamasını Artvin kamuoyu ile paylaşıyor, yediden yetmişe herkesi siyasi düşünce farklılığına bakmaksızın , kadını erkeği, yaşlı, genci ile yaşam alanlarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz."dedi.
ADD Genel Merkezi'nde yapılan basın açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor;
"Emperyalizmi yenilgiye uğratarak Lozan’da kazandığımız siyasi, ekonomik ve diplomatik zaferin tüm getirilerini siyasi iktidarın uygulamalarıyla kaybediyoruz.
Milli Mücadelemizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti bir başka emperyal oyunla karşı karşıyadır. Topraklarımız; yayılmacı güçler ve yerli işbirlikçileri eliyle yağmalanmaktadır. Ülkemizin her yanında yıllardır hunharca yürütülen “ekolojik yıkım” sürecinin en somut örneğini Kaz Dağları’nda yaşamaktayız. Sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli doğa varlığı kabul edilen Kaz Dağları’nda yapılan orman katliamı, geleceğimizi de tehdit eder boyutlara ulaşmıştır.
Siyasi iktidarca peşkeş çekilen vatan topraklarının yağmalanmasına ve ekolojik yıkımın gelecek nesillerin yaşamına mal olmasına asla izin vermeyeceğiz.
On yedi yıldır ülkemizi şirket gibi yöneten iktidarın yaptıklarına, kutsal vatan toprağının sömürülmesine, ormanlarımızın, sahillerimizin,sularımızın, havamızın geriye dönüşü olmayacak şekilde tahribatına sessiz kalmayacağız.
Anayasamızın 56. maddesinde “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.” yazmaktadır.
Anayasamızdan aldığımız yetki, görev ve sorumlulukla tüm yurtseverleri “ekolojikyıkım”a karşı durmaya çağırıyoruz.
“Ekolojik yıkım” bir emperyal oyun ve farklı bir işgal yöntemidir. Görev ve sorumluluk hepimizindir.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.