Bugün: 03.06.2020

EGE VE KARADENİZ ŞAMPİYONU ARTVİN’DEN ÇIKTI ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU “ATEŞ” EGE’Yİ DE YAKTI

EGE VE KARADENİZ ŞAMPİYONU ARTVİN’DEN ÇIKTI ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU “ATEŞ” EGE’Yİ DE YAKTI
Karadeniz Ege Şampiyonası Muğla’da büyük heyecanlara neden oldu. Artvin’den Muğla’ya çıkarma yapan boğalar burada yaptıkları güreşlerle izleyenleri adeta büyüledi. Türkiye’nin en iyi boğaları Bayır arenada kozlarını paylaştı. Muhteşem bir kalabalık tribünlerde coşku ve heyecan yarattı. 01.10.2019 10:03
29 Eylül 2019’da Muğla/ Bayır Arena’da gerçekleşen boğa güreşleri adeta nefes kesti. Artvin’in şampiyon boğası “Ateş” Artvin’den sonra Ege Karadeniz Şampiyonu da olmayı başardı. Kemal Özdemir ve Atanur Altuntaş’a ait “ATEŞ” bütün rakiplerini yenerek Ege’yi de yaktı.
Türkiye şampiyonası yıldızlar baş birincisi ve 2019 Ege Karadeniz ( Muğla) Şampiyonası şampiyonu olan Ateş’in sahiplerinden Kemal Özdemir;”Anlatmaya gerek yok. Boğa yetiştiriciliği, boğa güreşleri bir tutkudur. Biz boğalarımızı çok özel bir şekilde özenle yetiştiririz. Çok zahmetli, yorucu ve maliyeti olan bir uğraş olmasına rağmen bunu severek yaparız. 
Ateş’i kuzenim Atanur Altuntaş ile birlikte büyüttük, yetiştirdik.
Ateş şu an da 5,5 yaşında. Henüz çok genç. Yıllarca güreş yapabilir. Bu yıl Ege Karadeniz Şampiyonasına katıldık. Artvin’den 6 boğa Ege’ye gitti. Kemal Özdemir ve Atanur Altuntaş’a ait “ ATEŞ”, Erhan ve Erkan Keskin’e ait “BOZO”, Mert Seçkin’e ait “POYRAZ”, Osman Güven’e ait “RAMBO”, Tayyar Güneri’ye ait “NOYAN”, Ferit Yılmaz’a ait “FIRTINA” 29 Eylül’de arenaya çıktılar.
“Ateş” kendi kilosunda (800 kg) Karadeniz Ege Şampiyonu olarak Artvin’in gururu oldu. Ben bu organizasyonda emeği geçenlere dernek başkanı ve yönetimine, boğaları yetiştiren, onlara bakanlara, sahiplerine, tribünlerde bu heyecanı yaşayanlara gönülden teşekkür ediyorum. Ateş ve diğer boğalar 2 Eylül 2019 tarihinde saat 12.00 gibi Artvin’e getirilmiş olacak.”dedi.
Şampiyonanın kuralları da sosyal medya üzerinden ve yerel basından yarışma öncesi yayınlandı. Buna göre şampiyona kuralları şöyle ;
1. Güreşimize katılan bütün boğalar cumartesi 12.00-18.00 saatleri arasında kantara girecektir.
2. Pazar günü güreşten önce sırası gelen bütün boğalar padok içinde Artvin, Aydın ve Muğla’dan katılan görevliler eşliğinde boynuz kontrolünden geçecektir. Bütün boğacılarımızın bundan haberleri vardır ve sivriltilen boynuzlar görevliler tarafından köreltilecektir.
3. Güreş alanına bir bakıcı ve bir boğa sahibi dışında kesinlikle kimse alınmayacaktır. Saha boşalmadan güreşler başlatılmayacaktır.
4. Güreş alanı dışından güreş sahasına içki girişi kesinlikle yasaktır. Görevliler içeriye içki girişini engellemek ve saha ihalesini alan işletme sahibinin zararını önlemek için kontrollerde bulunacaklardır.
5. Güreş sahamızın iki cephesine 3500 kişi kapasitesinde tribünler kurulmuştur ve gölgelikler mevcuttur.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.