Bugün: 17.01.2021

DELEGELER DEĞİL KURA BELİRLEDİ!

DELEGELER DEĞİL KURA BELİRLEDİ!
Artvin Artvin olalı böyle seçim yaşamadı. İYİ Parti Artvin il başkanını delegeler değil adliye sarayında yapılan kura çekimi belirledi. 15.07.2020 10:54
İYİ Parti 2. olağan kongresini 12 Temmuz 2030 paxar günü saat: 10:00'da Artvin Şelale Düğün Salonunda gerçekleştirdi. iki aday listenin yarıştığı kongreye, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin belediye başkanı Demirhan Elçin Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, CHP Borçka İlçe başkanı Vehbi Yılmaz, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinc, CHP Merkez ilçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, Belediye Genel Koordinatörü Cüneyt Öztürk, belediye Halkla ilişkiler danışmanı Emrah Özkan, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Artvin belediyesı meclis üyelerı Olgun Çakal, Seyfi Pişkin, Yeşil Artvin Derneğı Başkanı Nur Neşe Karahan, Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner, 33 nolu minibüsçüler koop başkanı Remzi Yıldız, AFGAD Başkan yardımcısı Sami Özçelik katıldı.

Kongre için yeterli imza sayısı sağlandıktan sonra kongreye geçildi. Divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığına Genel İdare Kurul Üyesi Dursun Çolak, katip üyeliğine Mustafa Çakıroğlu ve Şenay Karagülle önerildi ve divan teşekkülü oy birkiği ile bu şekilde oluşturuldu..

Gündem gereği kongreye saygı duruşunun yapılması, İstıklal Marşı'nın söylenmesiyle başlandı. Faaliyet ve mali raporların okunmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu. Milletvekilleri Koray Aydın, Lütfü Türkkan, Umit Ibayır, Dursun Aktaş, Yasin Öztürk, .Metin Ergün, Uğur Bayraktutan'ın mesajları okundu.

Kongrenin ilk konusmasını 2. Kongrede başkan adayı olmayan eski il başkanı Necat Kaşıkçı yaptı. Kaşıkçi yaptığı veda konuşmasında;
" öncelikle bu kongremizin, partimize, ülkemize, ilimize hayırlar getirmesini diliyorum.
Ben 2018 yılında göreve getirildim. gerçekten çok zorluklar yaşadım.

İnşallah bu kongre, partimizin iktidara yürüyüşü olacak. İki çok değerli adayımız var İkisi de birbirinden değerlidir. Hani çok güzel bir söz var, 'bölüşürsek cok oluruz, bölünürsek yok oluruz' Onun için kim seçilirse seçilsin bizim başkanımızdır. Allah nasip ederse geleceğimiz iktidardır. adaylarımıza başarılar diliyorum. Ben eminim ki kapıdan çıkışımız da aynı birlik ve beraberlik içinde kolkola olacaktır. Hakkınızı helal edin, hoşçakalın."dedi.

Ardından İYİ Parti Artvin İl Başkan Adayı Kemalettin Akgök kısa bir konuşma yaptı. Akgök yaptığı konuşmada bugün İYİ Parti Artvin İl başkanlığı kongresindeyiz. Kongremizi onurlandıran siz değerli konuklarımıza derlegelerimize parti üyelerimize çok teşekkür ediyorum.

Bugün Türkiye'de gerçekten çok büyük zorluklar sıkıntılar yaşanmaktadır. bunu burada anlatmaya gerek yoktur.Hepimiz bu zorlukları yaşıyoruz. Kadını, erkeği Çoluğu çocuğu işcisi, emeklisi, memuru, esnafı...

Ükemizin durumu iyi olursa hepimiz ondan faydalanırız maalesef her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Bu nedenle iyi olabilmemiz için İYİ Parti mutlaka iktidar olmalıdır.

Onun için hepimiz daha çok çalışmalıyız. Ben bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı sunuyor, bu kongrenin ilimize, ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."dedi.
İl Başkan Adayı Tahsin Arslan'da yaptığı kısa konuşmasında;

İYİ Parti Artvin ikinci olağan İl Başkanlığı kongremize Hoşgeldiniz bizleri onurlandıran değerli konuklarımıza bize Hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Partimizin kuruluş aşamasında neler yaşadığımızı hepiniz çok iyi biliyorsunuz. İYİ Parti Gebel vaşkanımız Sayın Meral Akşener'in önderliğinde çok zorluklar yaşanarak kuruldu. Önümüze türlü engeller çıkarıldı. Ama durduramadılar. İYİ Parti, Türk siyasi tarihinin akışını değiştirdi. İYİ Parti İktidar olacak ülkemize, ilmize, milletimize İYİ gelecek." dedi.

Koronavirüs salgını mücadelesi kapsamında konuşmalar kısa tutuldu ve seçime geçildi sandıkların açılmasıyla 411 oyun dağılımı belli oldu. Buna göre 3 oy geçersiz sayılırken 204 oy Tahsin Arslan'a, 204 oy Kemalettin Akgök'e çıktı. Bu sonuç sadece salonda bulunan delegeleri değil, Artvin'deki herkesi şaskına çevirdi.

Yasa gereği sonucu, kura ile hakim huzurunda belirlemek için Artvin Adliyesine inildi. Burada yapılan kura çekiminde Kemalettin Akgök İYİ Parti Artvin İl Başkanı seçildi.
Kura çekiminin ardından adliye önünde kısa bir teşekkür konuşması yapan yeni başjan Kemalettin Akgök,
Iyi Parti rtvin İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi gerçekten büyük bir heyecan içinde geçti. Tahsin Arslan ailemizle birlikte 204 oy aldık hatim huzurunda yapılan kura çekiminde Ben başkan seçildim.
Şunu söylemek isterim ki burada ne kaybeden Tahsin Arslan ağabeyimiz olmuştur ne de kazanan Ben orada burada kazanan İYİ Parti olmuştur.
Hepimiz birlikte İYİ Parti'nin iktidar olması için çalışacağız. Tahsin Arslan abimize teşekkür ediyorum.
Bu kongremizin yapılması için emek veren herkese teşekkür ediyorum. eski başkanımız Necat Kaşıkçı'ya Teşekkür ediyorum. Delegelerimize teşekkür ediyirum. Sağolun, varolun."dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.