Bugün: 20.09.2020

BORÇKA YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR İLÇEYE SU VERİLMEYE BAŞLANDI

BORÇKA YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR İLÇEYE SU VERİLMEYE BAŞLANDI
Borçka 28 Eylül 2019 tarihinde sabah saatlerinde başlayan yoğun yağmur sonucu çok büyük sel ve heyelan felaketi yaşamasına rağmen kısa sürede yaralarını sarmaya ve durumu normale getirmeye çalışıyor. Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yoğun bir tempoyla hizmetin aksamaması için çalışıyor.30.09.2019 09:58
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan sel sonrası İçkale Kameni Deresi'nde bulunan aşırı selden dolayı bozulan, su alma yapısında ekibiyle birlikte yoğun bir çalışma yaptı. Su çalışma ekibi Borçka'ya su vermeyi başardı. Ancak suyun içilebilir hale gelmesi için bulanıklığının gitmesini beklemenin faydalı olacağı belirtilirken, Fındıklı Belediyesi ve Artvin Belediyesi Borçka'ya içme suyu gönderdi. Başkan Ercan Orhan yaptığı açıklamada;
" Gerçekten çok büyük bir felaketi can kaybı olmadan, yaralımız olmadan atlattık. Bu bizim için çok önemliydi. Yağmur durup sel suları çekildikten sonra hasar tespit çalışmaları yaptık.
Su alım yapımız büyük zarar görmüştü. İlçeye acilen su verilmesi gerekiyordu. Personelimiz özverili bir şekilde mesaiye bakmaksızın canla başla çalıştı. Ben de onlarla birlikte bu çalışmanın içinde yer aldım. Su vermeyi başardık. Belediye olarak halkımıza içme suyu dağıttık. Fındıklı Belediyesi ve Artvin Belediyesi Borçka halkına su gönderdi, iş makinesi gönderdi.
Sayın Demirhan Elçin'e ve Ercüment Şahin Çervatoğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum. Kemalpaşa Belediye Başkanımız geldi, kendilerine teşekkür ederim. Ardanuç, Şavşat, Hopa, Arhavi Belediye başkanları aradılar, ne gerekiyorsa yanınızdayız dediler. Bu çok güzel bir şey. Duruma göre ihtiyacımız oluşursa kendilerine ileteceğiz.
Kısa sürede yaralarımızı sarmak için çalışıyoruz. Borçka'ya, Borçka halkına geçmiş olsun. Su alma yapımızın olduğu yerde önünde bulunan perde beton duvarın altı su tarafından oyulmuş, eğer orası çökerse çok büyük sıkıntı yaşarız. Bu konuda gerekli ve ilgili kuruma müracaat edeceğiz."dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.