Bugün: 20.09.2020

ARHAVİ’Lİ GENÇ BÜROKRAT T. TOLGA ÖZÇAKMAK, ŞİŞLİ BELEDİYESİNDE

ARHAVİ’Lİ GENÇ BÜROKRAT T. TOLGA ÖZÇAKMAK, ŞİŞLİ BELEDİYESİNDE
Arhavi’li Tuncay Tolga Özçakmak Şişli Belediyesi Halkla İlişkileri müdürlüğü görevine getirildi.09.10.2019 11:21

CHP Genel Merkezinde ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde 8 yıl boyunca Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Danışmanlığını yapan Tuncay Tolga Özçakmak daha sonra Kartal Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğüne getirilmişti.. Özçakmak, 2006-2009 yılları arasında Arhavi Belediyesinde Basın- Halkla İlişkiler Müdürü ve aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. 2018 Yılında Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü, 2019 Temmuz ayında da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yaptı. Özçakmak’ın belediyecilik tecrübesi dışında TBMM ve CHP Genel Merkezinde CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Başdanışmanlığını yaptığını da belirtmek gerekir. 
Özçakmak, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü olduktan sonra hayata geçirdiği başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti ve Şişli Belediyesine transfer oldu. Geçmişte yaptığı birçok işte adından başarıyla söz ettiren Tuncay Tolga Özçakmak Şişli Belediyesinde Halkla İlişkiler Müdürü olduktan sonra yaptığı açıklamada “Ülkeme ve milletime duyduğum sevgi çalışma azmimi daha da arttırıyor. İnsan hayatında inişli çıkışlı durumlar olabilir. Ama benim hayatımda umutsuzluk yoktur. Hiçbir zaman ne düşüncelerimden ne de hayallerimden vazgeçmedim. Dün olduğu gibi bugün de, yarında bir çift mavi gözün ışığında yorulmadan çalışmalarıma devam edeceğim. Bana verilen bu onurlu göreve layık olacağım.” ifadelerinde bulundu. 
TUNCAY TOLGA ÖZÇAKMAK KİMDİR?
14 Eylül 1982 tarihinde Rize Fındıklılı annenin Artvin Arhavili babanın ilk çocukları olarak Trabzon’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini memleketi Arhavi’de tamamladı. Yükseköğrenimini; Atatürk Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümüne girerek 2010 yılında mezun oldu. 2015 yılında Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında Tez’ini başarılı bir şekilde tamamlayarak Yüksek Lisans yaptı.
2006-2009 yılları arasında Arhavi Belediyesinde Basın-Hakla İlişkiler ve Kültür Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. Görevi süresince birçok etkinliğe organizasyon yöneticiliği yapmasının yanında sanat danışmanlığında da bulundu.
2005 yılından itibaren www.arhavisitesi.com adlı web sitesi aracılığıyla internet üzerinden gazetecilik hizmeti verdi. Anılan sitede; editörlük, haber ve makale yazımının dışında yönetimi de üstlendi. Dört yıl boyunca Artvin Ulusal Gençlik Parlamentosu Artvin İl Temsilciliği görevinde bulundu. 35’nci, 36’nci ve’37 nci Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali koordinasyonu ve organizasyonda bulundu.
46. Antalya “Altın Portakal” Film Festivali organizasyonunda etkin görevlerde rol aldı. Arhavi’nin önemli tarihi ve turistik mekânlarından olan Mençuna Şelalesi ile Çifte Kemerköprü’nün turizme açılım çalışmaların öncüsü oldu. Aynı isim altında birinci, ikinci, üçüncü tanıtım organizasyonlarını düzenledi ve bir gelenek haline gelmesine vesile oldu. Ankara ve İstanbul’daki birçok dernek ve vakıf gecelerinin de organizasyonlarında görev aldı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Başkan yardımcılığı da yapan Özçakmak, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde CHP’den aday olan ve Artvin ilinden Milletvekili seçilen ve akabinde CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olan Avukat Uğur Bayraktutan’ın danışmanı oldu. 2011 yılından 2018 yılına kadar TBMM ve CHP Genel Merkezinde Bayraktutan’ın Danışmanlığını yaptı.
2018 yılında T.C. Kartal Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. 16 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi için yeniden TBMM’ye görevlendirildi ve başarılı danışmanlık görevinin ardından Temmuz 2019 tarihinde T.C. Kartal Belediyesi’nde Sosyal Yardım İşleri Müdürü oldu.  Tuncay Tolga Özçakmak aldığı teklif üzerine T.C. Şişli Belediyesine transfer olarak Halkla İlişkiler Müdürü oldu. 
Özçakmak evli ve iki çocuk babasıdır.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.