Bugün: 05.04.2020

AKPLİ 2 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İKAMETLERİNİ MURGUL'A ALDIRDI!.

AKPLİ 2 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İKAMETLERİNİ MURGUL'A ALDIRDI!.
Böylesi çok nadir duyulur. Borçka Belediyesi'nin AKP'li 2 meclis üyesi ikametlerini Murgul'a aldırdı. 13.01.2020 11:57
Ayrıca AKPli bazı seçmenler de 31 Mart sonrası belediyeye Millet ittifakının desteklediği CHP'nin Adayı Ercan Orhan'ın başkan olmasıyla ikametlerini Murgul'a aldırdı. Oysa önce memleketim, sonra partim, sonra ben olması gerekir. Artvin'den sitesinin haberinde Başkan Ercan Orhan'ın isim vermeden tespit edildi dediği AKPli meclis üyelerinin adları da yayınlandı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Borçka Belediyesi’nde AKP’li iki meclis üyesinin ikametlerini Murgul’a taşıdıkları ortaya çıktı.

Borçka’da ikamet bazı insanların ikametlerini Murgul’a kısmen de Yusufeli’ne aldırdıkları daha önce gündeme gelmiş konuyla alakalı Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan “Borçka’da ikamet eden, Borçka’da yaşayan, çalışan Borçkalıların siyasi veya feodal bağlar, gönül hatır ilişkisiyle ikametlerini başka ilçelere almasınlar.

Borçka’dan çevre ilçelere ikamet aldıran Borçkalı hemşehrilerimizin olduğu bilgisi bize ulaştı. Değerli Borçkalılar; İlçemizin daha iyi hizmet alabilmesi için gelirlerinin yeterli olması gerekir. Belediyelere İller Bankası’ndan nüfusu oranında kişi başı belli bir ücret gelir. Vatandaşlarımızın ikametlerini Borçka’ya aldırmalarının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü özellikle kış aylarında belediyeden hizmet alıyorlar. Bu hizmetlerin daha kaliteli olabilmesi için iller bankasından gelecek payımızın da yeterli olması lazım” açıklamasında bulunmuştu.

AKP’Lİ 2 MECLİS ÜYESİ DE MURGUL’A İKAMET TAŞIMIŞ

Borçka Belediyesi’ne AKP’den belediye meclis üyesi olarak seçilen M.Ş. ve Z. Ş.’nin de kametlerini Borçka’dan Murgul’a aldıkları ortaya çıktı.

Borçka Belediye Meclisi’nde 4 üyesi bulunan AKP’nin 2 üyesinin Murgul’a hangi gerekçelerle ikametlerini taşıdıkları merak konusu olurken konuyla alakalı gelen sorular üzerine açıklama yapan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Konu artık söylenti olmaktan çıkmış, kesinlik kazanmıştır. Arkadaşlar hangi partiden diye soruyorlar. Yani CHP’den olmadıklarını söylemem sanırım yeterli olur” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.