Bugün: 03.06.2020

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI “FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ” YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI “FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ” YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Artvin’de “Fener Alayı Yürüyüşü” düzenlendi.30.10.2019 09:48

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı kutlamaları kapsamında Artvin Valiliği ile Artvin Belediyesinin organize ettiği “Fener Alayı Yürüyüşü” vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Artvin Belediye Başkanlığı önünde toplanan yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleleri ile birlikte Cumhuriyet Caddesi, Halitpaşa Meydanı ve İnönü Caddesini takip eden yürüyüş Valilik Binası önünde tamamlandı. 
Vali Doruk,  burada yaptığı konuşmasında, “96 yıl önce asil milletimizin kahramanlığı ve fedakârlığı ile kazandığımız İstiklal Harbi bu zaferlerden birisidir. Bugün bin bir emekle kurduğumuz Cumhuriyetin 96. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. 
Fener Alayı Yürüyüşüne Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.