Bugün: 10.12.2019

CERATTEPELİLERDEN KAZDAĞLARINA DESTEK

CERATTEPELİLERDEN KAZDAĞLARINA DESTEK
İzmir ve İstanbul'da ikamet eden Artvinli hemşehrilerimiz, Metin Gümüş ve Fehmi Bülbül, 5 Ağustos günü gerçekleştirilen "Büyük kaz Dağları buluşmasına katılarak Artvin'i temsil etti. Cerattepe'den Kaz sağları'na selam götürdüğünü belirten Bülbül, Körfe Doğa Sporları Kulübü'nün Kazdağları ile ilgili açıklamasını da paylaştı. Bülbül;; 06.08.2019 12:36
"
Boşuna demedik, bu dağa borcumuz var diye. Başka hangi mekan, başka hangi ortam bizi bu kadar mutlu edebilirdi ki bu cehennem sıcağı yaz gününde? Hem de beleşe… Düşünün, gözünüzün önüne getirin. Yüzdüğünüz suyu içtiğinizi hayal edin. İçebildiğiniz, berrak, temiz, serin suda yüzdüğünüzü düşünün. Kaz Dağları’nın doruklarından, aylar evvel yağan karın eriyen, sızan sularının çağıl çağıl, köpük köpük, serin, berrak, zümrüt yeşili sarıp sarmaladığını, sizi içine aldığını, yuduğunu, arındırdığını, adeta kötülüklerinizden, günahlarınızdan azade bambaşka bir insan yapıp yolladığını düşünün. Hayal edin, derenin kıyısında oturup, ayağınızı suya sarkıtıp, balıkları, yengeçleri elinizle beslediğinizi hayal edin. Çağıl çağıl bir derenin kenarında, hayatınızın belki de en huzurlu, o yıllar evvelinden kalan nazlı bebek uykunuza daldığınızı, gündelik hayatın koşuşturmasından uzak, bambaşka ve arı, duru bir dünyada uyandığınızı, ömrünüze ömür, canınıza can kattığınızı hayal edin.
Şimdi desem ki, Kaz Dağları’nda bunun gibi onlarca, yüzlerce güzellik var, efsaneleriyle, bitkileriyle, ceylanlarıyla, kuşlarıyla, ayılarıyla, eteğinden doruğuna insanı davet eden, insanı tepeden tırnağa huzura, keyfe, kıvanca, yaşama sevincine boğan ulu, yüce, güzel bir dağ bu. Ve desem ki siyanürleriyle, grayderleriyle, pervaneleriyle, mühendisleriyle saldırıyorlar bizim dağımıza. Dağımızı, geleceğimizi, havamızı, suyumuzu, yaşam kaynağımızı elimizden almaya çalışıyorlar. Senin de zoruna gitmiyor mu bu? Yıllardır bir avuç çapulcu diye hor gördüğün, marjinalller diye aşağıladığın, çevreciler diye küçümsediğin birkaç iyi adamın yüzü suyu hürmetine nefes alabildiğinin farkında değil misin? Zamanı gelmedi mi artık omuz vermenin, dayanışmanın, bedel ödemenin? Çocuklarının yüzüne bakabilmek için son şansın bu,farkında mısın? Bayram Çavuş’u hatırlıyor musun Bergama’dan, Asteriks’i, Metin LOKUMCU’yu hatırlıyor musun? Jandarmaya kafa tutan Rize’li Havva Nine’nin gözlerine bakabiliyor musun? Çan’a, Bayramiç’e, Tepeoba’ya, Kurucaoluk’a Madra’ya yolun düştüğünde, ağzı var dili yok zavallı köylünün gözlerine bakabilecek misin?
Filanca markanın falanca modeli mi, ikinci sitenin birinci kampanyası mı, oradaki beach’ta verilen şuradaki kokteyl mi daha çok etkiliyor seni? Hadi çocuğunu, torununu geçtim, senin yaşam alanın elinden uçup gidiyor, farkında değil misin?
Çok doluyuz, üzgünüm. Yıllardır bağırıp duruyoruz “DAĞLARIMIZI VERMEYECEĞİZ” diye. Yine bağıracağız. Yarın Çanakkale’deyiz. Dün Havran’daydık. Öyte gün Ayvalık’ta,ARTVIN'DE# çataltepe'de, Edremit’te, Burhaniye’de haykırdık. Haykırmaya devam edeceğiz. DAĞLARIMIZI VERMEYECEĞİZ

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.