Bugün: 03.06.2020

ARTVİN 78'LILERDEN 80 DARBESİ MESAJI

ARTVİN 78'LILERDEN 80 DARBESİ MESAJI
12 Eylül askeri faşist darbesini aratmayacak ustalıkla geliştirilen dayatmalarla karşı karşıyayız. Gerekçesi ne olursa olsun belediyelere kayyum atanmasını asla kabul etmiyoruz. Halkın iradesine vurulmuş bir darbe olarak görüyoruz. Seçilmiş Belediye Başkanlarının görevlerinin başına dönmesini bekliyoruz. 13.09.2019 11:08
12 Eylül Faşist darbesinin 39. Yılında gördüğümüz bu tablo 12 Eylül’ün devam ettiği Hem de yeniden tahkim edilerek AKP eliyle sürdürüldüğü anlamına gelir. O gün “Bizim çocuklar başardı” diyenler bu gün de başarılarının devamını ellerini ovuşturarak izliyorlar.
Bu ülkeye Demokrasi, İnsan Hakları ve tüm Özgürlükler Anasının ak sütü kadar helaldir. Bizler, bu ülkede insani değerlerini ve vicdanlarını yitirmeyenlerle birlikte, tarafı insanlıktan yana olanlarla birlikte 12 Eylül’le hesaplaşmaya, onun devamı olan AKP faşizmi ile onurumuzla mücadele etmeye devam edeceğiz.
Darbe ve diktatörlük hevesiyle toplumsal yaşamımızı açık faşist bir rejimle yönetmek isteyenlere sessiz kalmayacağız. Ülkemizi ortaçağ karanlığına teslim etmeyeceğiz. İnsanlığımızı sahil kıyılarından, bodrum katlarından, gar önlerinden ya da düğün alanlarından toplamayacağız.
Kadınlarımıza, çocuklarımıza uzanan ağzı salyalı, örümcek kafalı kirli sapık zihniyetlerin barınmasına izin vermeyeceğiz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın sesine ses vereceğiz.
Asla ve asla başka ülkelerin çıkarlarına ve topraklarına göz dikip tecavüz, işgal, taciz etmelerine göz yummayacağız. Her şart altında barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.
Bilinmelidir ki, geçmiş mücadele deneyimlerimizi bugünün mücadele pratiklerimizle yeniden üreteceğiz… Unutmadık kaldığımız yeri. Son sözümüzü söylemedik daha. Bu hesabı kapatmadık. Devrimcilerin kapatmadığı hiçbir hesap kapanmış sayılmaz.
Yaşasın Devrim ve Sosyalizm
Gün gelecek devran dönecek darbeciler halka hesap verecek.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.