Bugün: 20.02.2020

ARTVİN’DE KANSERE SET ÇEK TURNUVASINDA ÖZGE KANBAY AFİŞİYLE MAÇA ÇIKTILAR

ARTVİN’DE KANSERE SET ÇEK TURNUVASINDA       ÖZGE KANBAY AFİŞİYLE MAÇA ÇIKTILAR
Artvin sağlık İl Müdürlüğü 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı olması sebebiyle kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak ve halkı bilinçlendirmek için çağımızın vebası olan meme kanseri için Kansere Set çek, Pembe File Voleybol turnuvası düzenledi.31.10.2019 16:15
  Turnuvaya ve kampanyaya destek vermek isteyen birçok STK ve kurum katıldı.
 Katılan takımlardan birisi de Türkiye Futbol Federasyonu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğinin kurduğu voleybol takımı oldu. 
 İlk karşılaşmasını İl Özel İdaresi Voleybol takımı ile yapan Türkiye Futbol Federasyonu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğine ait takım sahaya bu yıl  25 Şubat 2019 tarihinde  çok genç yaşta kansere yenik düşerek hayata veda eden  Futbol hakemi  Özge Kanbay afişiyle çıktı.   İl Özel İdaresi Voleybol takımı da bu anlamlı etkinliğe destek vererek afiş önünde birlikte fotoğraf çekindi. 
Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi Başkanı Faruk Yazgül;” Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı ve farkındalık amacıyla gerçekleştirdiği Voleybol Turnuvasına katılarak destek verdik. 1-31 Ekim tarihleri arası Meme Kanseri farkındalık ayı olması nedeniyle Manisa’da çok genç yaşta bu yıl 25 Şubat 2019 tarihinde 22 yaşında vefat eden hakem arkadaşımız Özge Kanbay’ın afişiyle maça çıktık. Rakibimiz İl Özel İdaresi takımı da bize destek verdi. Burada bizim amacımız hem İl Sağlık Müdürlüğümüze bu anlamlı etkinlik için destek vermek, hem de Özge Kanbay arkadaşımızı bu vesileyle rahmetle anmak. Bizler, sporla birlikte diğer sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer almayı kendisine görev bilen kuruluşlarız.  Kanser gerçeği maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de maddi manevi bir çok  sıkıntıya neden olmaktadır.  Farkındalık ayında eğer bir katkımız olursa biz bundan büyük mutluluk duyacağız.”dedi. 
İl sağlık Müdürlüğü’nün 1.31 Mart tarihleri arasında yapacağı turnuvanın Artvin’de önemli bir farkındalığa ışık tuttuğunu belirten Artvinliler, bu organizasyonu yapan ve katılım gösteren takımlara teşekkür etti. 
ÖZGE KANBAY KİMDİR?
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Öğretmenliği Bölümü'nde son sınıf öğrencisi olan, daha önce Manisa Esnaf Gençlikspor'da futbol da oynayan 22 yaşındaki Kanbay 25 Şubat 2019 tarihinde  kanser nedeniyle çok erken yaşta hayata veda etti. Bölgesel liglerde birçok maçta düdük çalan Özge Kanbay'ın futbol hakemliğine lise yıllarında beden eğitimi öğretmeni olan eski Süper Lig hakemlerinden Yunus Yıldırım'ı örnek alarak başladığı öğrenildi. Türkiye Futbol Federasyonu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi Özge Kanbay adını taşıyan afişle sahaya çıkarak  Artvin’de gerçekleştirilen   kansere karşı “Kansere Set çek, Pembe File Voleybol turnuvasında  farkındalık etkinliğine katkı sunmuş oldu.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.